Become a Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Want to become a Star?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ora de sport

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:00 am

Imi placeau orele de sport pentru ca imi placea la nebunie sa fac sport. DIntre toate sporturile, sportul meu preferat era tenisul asa ca nu am rata ocazia. Cum am ajuns pe neren, am luat de la proful de sport o racheta de tenis si am inceput sa ma jos singur, lovind cu mingea peretele de la sala de sport. Era foarte aiurea sa joci singur tenis, dar macar ma tinea in forma.
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:02 am

Păşi uşor în sală, oftând mascat.
"Ah, ce caut eu aici?"
Nu putu să nu audă loviturile rachetei de perete, tresărind din visarea sa. Privind în direcţia respectivă nu observă decât o persoană, zâmbind slab. Se apropie păşind fără a face măcar un zgomot, ajungând în spatele lui. După câteva clipe, rupse tăcerea:
-Heya.
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:06 am

Faptul ca nu mai facusem sport de ceva timp se vedea pentru ca am obosit destul de repede. Am redus foarte mult puterea cuc are loveam migea. Dupa cateva clipe am auzit o voce de fata salutand. Judecand dupa faptul ca nu mai era nimeni acolo, eram sigur ca pe mine pe salutase. Am oprit jocul si m-am intors sa vad cine era. In spatele emu statea o fata burenta si foarte simpatica, mi-a fost greu sa nu-i zambesc.
-Hey, i-am zis si eu. Ce faci?
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:10 am

Zâmbi la rândul său, răsuflând uşurată.
"Pare de treabă."
-Uhm, sport, bănuiesc...sau cel puţin am dat şi eu pe aici. Nu ştiu exact ce să fac...şopti pe un ton mai amuzat, lăsând să pară că e într-adevăr puţin încurcată. Tu...? Tenis...de unul singur? şopti întrebarea pe un ton mai scăzut, privind în jurul său, vrând să se asigure dacă într-adevăr nu mai e nimeni.
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:15 am

M-am uitat la ea cat timp a vorbit. Parea foarte firava, dar era dragalasa. Am continuat sa-i zambesc bland.
-Ahm.. Pai... Da, dupa cum vezi. NU am avut noroc sa gasesc pe cineva cu care sa joc, dar daca iti place tenisul si ai chef sa joci, esti bine venita sa joci cu mine, am ranjit.
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:18 am

-Heh, nu sunt tocmai o expertă, aşa că trebuie să mă iei uşor, dar sigur, voi juca, răspunse pe acelaşi ton de mai devreme, continuând să zâmbească în timp ce îşi mută privirea căutând cealaltă paletă.
"Found ya." gândi în timp ce alergă să o ia, în scurt timp fiind înapoi.
-Să începem, spuse pe un ton mai energic.
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:22 am

Am zambit. Eram in culmea fericirii pentru ca imi gasisem un partener de joc. Chiar daca nu mi-ar fi spus ca nu era asa de buna, eu oricum nu as fi luat-o tare. Cand vine vorba de fete sunt destul de atent si grijului. S-a dus sa-si ia racheta, apoi s-a intors.
-Să începem, a zis pe un ton plin de nergie.
I-am zambit aprobator, apoi am aruncat mingea in aer, lovind-o usor cu racheta.
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:25 am

Îi observă mişcarea, urmărind cu privirea mingea ce se apropia de ea, reuşind să o lovească cu paleta, zâmbind pentru câteva secunde.
"Hm...nu mi-am chiar pierdut îndemânarea, cred." gândi mulţumită parţial de sine, sperând să-şi intre rapid în mână.


Ultima editare efectuata de catre .Misaki in Lun Mar 29, 2010 3:37 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:27 am

Am ramas uimit cand am vazut cu ce forta a lovit mingea. Era chiar buna, dar acest lucru nu m-a facut sa ma dau in specacol. Am lovit mingea la fel de incet ca si inainte, pentru ca nu aveam chef sa o pun pe fuga si sa stric tot jocul. Preferam sa o iau incet pana isi intra in mana.
-Esti chiar buna, i-am strigat.
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:29 am

-Bună? Nici vorbă, strigă înapoi, în timp ce lovi mingea mai puternic ca înainte, simţind din nou gustul jocului.
"Mi-a lipsit asta."


Ultima editare efectuata de catre .Misaki in Lun Mar 29, 2010 3:38 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:36 am

Am ridicat din umeri si n-am mai fost atent la joc. Mi-am mutat privirea spre mana in care tineam racheta si m-am uitat putin al ea. Imi tremura. Brusc, am simtit ceva lovindu-ma cu putere in cap. Am scos un geamat inabusit de durere si mi-am pus mana pe cap, apoi mi-am ridicat privirea spre fata. Cat de prost fusesem! Stricasem jocul.
-Scuze! am strigat din nou si m-am aplecat sa iau mingea.
Durerea era sacaitoare, dar nu m-a oprit din joc. Am aruncat din nou mingea in sus, dupa care am lovit-o.
-Fii atenta!
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:37 am

-Eu? Tu ai fost victimă acum, la ce visai? întrebă pe un ton mai puternic, lovind mingea înapoi. Nu-şi clintea privirea de pe aceasta, concentrarea fiind un punct forte al său.


Ultima editare efectuata de catre .Misaki in Lun Mar 29, 2010 3:38 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:42 am

-Ehm... Nu conteaza, am ranjit rusinat.
Forta cu care lovea mingea era tot mai puternica, lucru care m-a facut sa fac cativa pasi in spate pentru a lovi mingea cum trebuie. De data aceasta am lovit-o mai tare. Chiar era buna.
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:44 am

Observă că puterea fusese crescută de către acesta, însă nederanjând-o. Lovi fără prea mari dificultăţi mingea, zâmbind slab. Se simţea din ce în ce mai bine, şi relaxată, aceasta observând şi după aura emanată de ea.


Ultima editare efectuata de catre .Misaki in Lun Mar 29, 2010 3:38 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:48 am

Fata devenise un adversar foarte bun si ma punea intr-una pe fuga. De cateva ori era sa cad. Loveam tot mai tare mingea, dar fara sa vreau. Pur si simplu aceea era viteza de joc. Era parea in forma si nu dadea semne de oboseala. Am zambit satisfacut si am continuat sa joc.
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:51 am

Menţinea viteza, abţinându-se cu greu când îl vedea, dar nepierzându-şi nici pentru o secundă concentrarea. Când tănârul era deja vizibil foarte obosit, se opri, păstrând racheta în mâna sa, apropiindu-se uşor de el.
-Cred că trebuie o pauză.
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:56 am

La un moment dat jocul s-a oprit si am vazut-o ep fata apropiindu-se de mine.
-Cred că trebuie o pauză, a zis.
Mi-am ridicat privirea spre ea, apoi mi-am sters stropii de transpiratie de pe pe fata cu marginea tricoului.
-Da, sunt de acord. Esti chiar buna, am chicotit. De ce ai zsi ca nu esti?
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 2:59 am

-Ehm, nu am mai jucat de ceva timp...dar se pare că totuşi ceva odată învăţat, nu se uită, şopti pe un ton amuzat, zâmbind scurt. Se aşeză pe jos, realizând că ea era încă în perfectă stare, fiind foarte slab transpirată.
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 3:06 am

Am chicotit.
-Asta asa e. Apropo, vad ca esti plina de energie! am zis incantat. Dupa ce ma odihnesc putin, parca as fi un mos de 70 de ani, mai joci cu mine? Trebuie sa-mi iau revansa, am chicotit.
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 3:07 am

-Sigur, moşule, şopti râzând, ducându-şi rapid mâna la gură în încercarea de a se stăpâni.
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 3:14 am

I-am scos limba ca si un copil mic, apoi i-am facut semn sa se aseze langa mine.
-Si... de cat timp joci tenis? Sau, mai bine zis, cat timp ai jucat tenis?
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 3:16 am

Se aşeză lângă el, căzând câteva clipe pe gânduri.
-De mult timp, din copilărie mi-a plăcut, de fapt, sunt universală, sunt bună la orice, şi îmi place orice, niciodată nu mi-am putut forma o pasiune concretă...mormăi zâmbind, mascând un slab oftat.
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 3:21 am

M-am uitat la ea si am clipid rapid.
-Wow! Dragut, am ranjit. Eu m-am axat doar pe muzica, actorie si dans. Nimic special. Doar ca ceea ce fac imi ocupa foarte mult din timp si de mutle ori nu mai ajung sa am timp pentru mine.
Sus In jos
.Misaki

.Misaki


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 3:24 am

-Şi astea le practic, deşi nu prea îmi place să fiu în centrul atenţiei, dar tot îmi place să le practic. În ultimul timp m-am axat pe arte, de orice fel, pictură, desen, fotografiat...am descoperit că îmi e mai uşor să mă exprim astfel.
Sus In jos
Aoki Fujiwara

Aoki Fujiwara


Mesaje : 76
Data de inscriere : 29/03/2010

Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 3:29 am

-Uu... poze, am ranjit. N-ai nevoie de model? am intrebat razand.
Uneori eram un nesimtit si jumatate.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ora de sport Empty
MesajSubiect: Re: Ora de sport   Ora de sport Icon_minitime

Sus In jos
 
Ora de sport
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Become a Star :: ¤ Star Academy ¤ :: Terenul de sport-
Mergi direct la: