Become a Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Want to become a Star?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Da drumul talentului din tine.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Agnes

Agnes


Mesaje : 446
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Direct din coltul blocului.

Da drumul talentului din tine. Empty
MesajSubiect: Da drumul talentului din tine.   Da drumul talentului din tine. Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 10:39 pm

Am intrat in sala de literatura,romana fiind sigura materie pe care o iubeam.M`am asezat intr`o banca incercand sa compun ceva frumos cu tema "fericire" ce nu ma rea caracteriza in acel moment.Am stat cateva minute sa`mi ordonez ideile incepand apoi sa mi le pun pe foaie.
Sus In jos
Downham Dana

Downham Dana


Mesaje : 63
Data de inscriere : 30/03/2010
Localizare : În fotografia de pe masă

Da drumul talentului din tine. Empty
MesajSubiect: Re: Da drumul talentului din tine.   Da drumul talentului din tine. Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 11:35 pm

Ronțăiam puternic capătul creionului meu „curcubeu” în timp ce mintea mea se gândea la tema dată de profesoară. Iubeam literatura limbii mele natale, dar la gramatică niciodată nu m-am descurcat. Am lăsat ușor creionul din gură și am început să scriu. Creionul aluneca sprinten pe foaia îngălbenită de hârtie a caietului.
Sus In jos
Agnes

Agnes


Mesaje : 446
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Direct din coltul blocului.

Da drumul talentului din tine. Empty
MesajSubiect: Re: Da drumul talentului din tine.   Da drumul talentului din tine. Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 11:37 pm

M`am oprit brusc din scris,pixul meu,se stricase din nou.Si era cel mai sweet pix norocos pe care il aveam.Eram prea suparata din cauza asta ca sa mai continui sa scriu.
Sus In jos
Downham Dana

Downham Dana


Mesaje : 63
Data de inscriere : 30/03/2010
Localizare : În fotografia de pe masă

Da drumul talentului din tine. Empty
MesajSubiect: Re: Da drumul talentului din tine.   Da drumul talentului din tine. Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 11:39 pm

Am auzit cum blonda care stătea undeva în fața mea înjura încet. Cred că i se stricase pixul. Nasol. Am scos un pix cu pastă albastră din penar și am atins-o încet pe umăr.
-Ai nevoie de un pix?
Sus In jos
Agnes

Agnes


Mesaje : 446
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Direct din coltul blocului.

Da drumul talentului din tine. Empty
MesajSubiect: Re: Da drumul talentului din tine.   Da drumul talentului din tine. Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 11:44 pm

-Ahh,da thanks but mai tare ma doare ca era pixul meu norocos,ma rog.
Sus In jos
Downham Dana

Downham Dana


Mesaje : 63
Data de inscriere : 30/03/2010
Localizare : În fotografia de pe masă

Da drumul talentului din tine. Empty
MesajSubiect: Re: Da drumul talentului din tine.   Da drumul talentului din tine. Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 11:50 pm

Am dat din umeri și i-am lăsat pixul pe bancă, revenind la banca mea. La naiba! Mi-am pierdut pur și simplu șirul de idei. Fuck it! Fuck it! Fuck it! Am început să rod din nou creionul și să mă concentrez.
Sus In jos
Agnes

Agnes


Mesaje : 446
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Direct din coltul blocului.

Da drumul talentului din tine. Empty
MesajSubiect: Re: Da drumul talentului din tine.   Da drumul talentului din tine. Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 11:53 pm

Mi`am plimbat cateva minute privirea prin clasa incercand sa`mi gasesc din nouinspiratia pierduta in timp si spatiu,posibil si asta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Da drumul talentului din tine. Empty
MesajSubiect: Re: Da drumul talentului din tine.   Da drumul talentului din tine. Icon_minitime

Sus In jos
 
Da drumul talentului din tine.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Become a Star :: ¤ Star Academy ¤ :: Sala de Literatura-
Mergi direct la: